23948sdkhjf

Coor i nytt samarbete med mediekoncern

Ska skapa en flexibel och hållbar tjänsteleverans som stödjer Schibsteds mål för effektiv och bra arbetsmiljö för mediekoncernens medarbetare.

Coor i Norge har tecknat nytt avtal om leverans av servicetjänster till Schibsteds huvudkontor med 1 350 anställda på Akersgata 55 i Oslo.

 I leveransen ingår lokalvård, vaktmästartjänster, posthantering och andra servicetjänster heter det i pressmeddelande. 

– Vi är stolta över det förtroende Schibsted har visat oss. Detta är en spännande och framåtblickande leverans där vi får använda hela bredden i vår kompetens inom fastighetsdrift och arbetsplatsservice. Vårt mål är att bidra till ett levande och funktionell kontorsmiljö som medarbetarna vill komma till, säger Stine Solheim,vd för  Coor i Norge. 

Avtalet med start den 1 september löper på tre år med option på ytterligare två. 

Kommentera en artikel
Utvalda artiklar

Nyhetsbrev

Sänd till en kollega

0.062