23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Rent
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Property Partners vd om förvärvet: ”Bli ännu mer effektiva tillsammans”

I mitten av oktober stod det klart att fastighetsbolaget Savills sålt Loudden Bygg- och Fastighetsservice till Property Partner Nordic Group.

Loudden, grundat 1997, kommer även fortsättningsvis att verka under eget varumärke. Bolagets kompetens och erfarenhet ska komplettera och bredda Property Partners erbjudande – inte minst inom bostadssektorn.

– Loudden är ett fint varumärke och ett välskött bolag som funnits länge på marknaden. Företaget är respekterat i branschen och har mycket kompetenta medarbetare. När vi nu har två liknande bolag inom koncernen, så vill vi ta det bästa ur respektive verksamhet och tillsammans bli ännu mer effektiva i vårt erbjudande, säger Marcus Gärdebrandt, vd för Property Partner till Rent.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|