23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Rent
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Ny produktchef hos Packoplock Scandinavia

Lisa Fäldt har rekryterats till posten som ny produktchef för Städ och Skydd hos Packoplock Scandinavia. Hon kommer närmast från Städarna i Norrköping där hon arbetade som inköpsansvarig med uppdrag att bland anat ta fram vilka kem- och städprodukter som skulle användas i organisationen.

Vad tar du med dig från tidigare uppdrag?

– Jag har med mig kundperspektivet och vetskapen av vad man som en stor kund vill ha i form av produkter och service, säger Lisa Fäldt.

Vilken typ av produkter är det störst efterfrågan på och inom vilket segment ser ni ökningar?

– Alla slags hygienpapper, som toalettpapper och pappershanddukar har alltid varit storsäljare hos oss. Vi ser en ökad efterfrågan på produkterna från Cleanup-sortimentet och kommer löpande att ta in flera produkter för att bredda sortimentet ytterligare. Vi ska även att utöka vårt sortimentet för fönsterputs med cirka 100 nya produkter.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.094